Avaleht

Uudised ja teated

Koidulaetlus FB 2

2016. a. märtsis möödub 150 aastat Lydia Koidula esikkogu „ Waino-Lilled“ avaldamisest. Selle tähistamiseks toimub II üleriigilise Koidula täiskasvanute etluskonkursi finaalvõistlus emakeelepäeva eel, 12. märtsil Pärnus, Koidula muuseumis kl 12.
Etluskonkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi kogu riigis. Arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga paikkondliku eelvooru parimad esinejad lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus.
Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori looming. Finaalvõistlusel hindab autori mõtete ja stiili vahendamist kolmeliikmeline žürii.

Finaalvõistlusele sõelutakse parimaid eelvoorudes, mille korraldavad kirjanike muuseumid paikkondades veebruarikuus.
Auhinnafondi toetavad Eesti Kultuurkapital, Pärnu linn ja kirjanikemuuseumid ning Eesti teatrid.

Etluskonkursi sõelumised toimuvad:

TALLINNAS Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus (Väikese Illimari 12, Nõmmel) laupäeval, 20. veebruaril kell 12. Konsultatsioon sealsamas 11. veebruaril kl 15-17.
Vajalik eelregistreerimine: Elle-Mari Talivee 51911810 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

JÕGEVAL Betti Alveri Muuseumis (Jaama 3B) laupäeval, 6. veebruaril kell 12
Kontakt: Heli Järv 55581072 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

VÕRUS Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseumis (Kreutzwaldi 31) kolmapäeval, 10. veebruaril kell 14
L. Koidula ja Võrumaaga seotud autori looming
Kontakt: Aimi Hollo 56297242 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

ALATSKIVIL Liivi Muuseumis laupäeval, 13.veebruaril kell 14
Kontakt: Mari Niitra 5144851 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

PÄRNUS Koidula muuseumis ( Jannseni 37) laupäeval, 27. veebruaril kell 12
Kontakt: Elmar Trink 5286522 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

 

 

fJaga
12

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL