Uudised

Tuglase tnav kodulehele uus

Eesti iseseisvuse taastamise päeva tähistati Ukrainas tänavale Friedebert Tuglase nime andmisega.

19. augustil 2017 tähistati Ukrainas Eesti iseseisvuse taastamise päeva ühe väga erilise sündmusega – kui seni kandsid eesti ühe olulisema kirjaniku Friedebert Tuglase nime vaid tänavad Tartus ja Põlvas, siis nüüd on selline tänav ka Põhja-Ukrainas Tšernigivi oblastis Itšnja rajoonis Monastõrõštše külas.

Varasema Škilna ehk Kooli tänava ümbernimetamine Friedebert Tuglase tänavaks toimus Ukraina Friedebert Tuglase nimelise Kirjandusseltsi (Украïнське Лiтературне Товариство iменi Фрiдеберта Тугласа) eestvedamisel. Selts on loodud selleks, et elavdada Eesti ja Ukraina kultuurisidemeid, aidata Ukrainal õppida Eesti kogemusest ning tugevdada eestlaste ja ukrainlaste sõprust. Ka Eesti iseseisvuse taastamise päeva tähistamisesse kuulus sel aastal lisaks vastuvõtule Itšnja rajooni nõukogus, kontserdile ja Eesti-Ukraina ühisettevõtte külastusele eesti kultuuri ja kirjanduse tutvustamine. Ürituse korraldas Ukraina Friedebert Tuglase nimeline Kirjandusselts koostöös MTÜga Ukraina Initsiatiiv ja Eesti Suursaatkonnaga Ukrainas. Juri Kossenko ja Olga Tõmtšõšõn tegid ettekande eesti kultuurist ja kirjandusest, Eestit esindas suursaatkonna konsulaartalituse direktor Meelis Ojassoo.

Loe ka Elle-Mari Talivee intervjuud Ukraina Friedebert Tuglase nimelise Kirjandusseltsi eestvedajate Juri Kossenko ja Olga Tõmtšõšõniga „Eesti kirjanduse sõbrad Ukrainas“ (Sirp, 14.07.2017).

fJaga
13

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL