Uudised

Hilcheni allkiri

Septembrist alustab Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus uurimisprojektiga, mille keskmes on Liivimaa humanismi ühe peamise õpetlase, varauusaegse Riia õigus- ja hariduselu juhi, sündiku David Hilcheni (1561-1610) seni käsikirjaline ja uurimata ladinakeelne kirjavahetus. Ainsa Kirde-Euroopast mahukana säilinud humanistliku kirjakorpuse põhjal uuritakse kirjaliku õigusliku argumentatsiooni arengut ja selle retseptsiooni varauusaegses kohtuprotsessis ja erasuhetes, antiigiretseptsiooni selle mitmekesisuses, humanistlikke haridusmudeleid, konfessionaalseid ja sõjalisi konflikte regioonis ning sotsiaalvõrgustikke Euroopa juhtivate humanistidega.

 

Uurimisprojekti „Humanismi kõrgaeg Liivimaal: David Hilcheni epistolaarpärand keele-, kirjandus-, õigus- ning haridusajaloo allikana (1.01.2016−31.12.2019)“ eestvedajad on Kirjanduskeskuse vanemteadurid Kristi Viiding (töörühma juht) ja Thomas Hoffmann. Uurimisprojekti senine koordinaator oli Tartu ülikool.

 

David Hilcheni allkiri

fJaga
0

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL