Uudised

Jaan ja Lennart

29. septembril 2017 kell 14.00 toimub Eesti Keele Instituudi maja II korruse väikeses saalis (Roosikrantsi 6) Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse teadusseminar „Kultuuripõimingust eesti moodi: Lennarti ja Jaani juhtum“.

Ettekande peab Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse teadur Rein Undusk.

Ühes olulises osas oma elust olid Lennart Meri ja Jaan Kross eesti mälu hoidjad. Mitte arhivaaridena, vaid veendumuse tõttu, et eksistents kuulub neile, kes mäletavad. Mitte teadlastena, kelle minevikuhaaret saab teaduslike premisside väljavahetamise teel muuta, vaid kirjanikena, kes põhjendavad oma mälu iseendi moraalse tahtega. Usk võimalusse teostada eesti mälu eestkostet seal, kus see varem näis vähetõenäoline või koguni võimatu, on Krossi ja Meri viisiks rääkida kultuuri põimitusest ning laiendada liigkitsalt mõistetud rahvuslikku ettekujutust Eestist. Asja pikantsem pool on see, et kogu oma ühise eesmärgi juures, pikendada eesti mälu, selleks et kindlustada eesti olemist, saatis Lennartit ja Jaani mingi kummaline miski, mis laskis alatasa neist üht paista teise varjatud soovide manifestatsioonina. Seda salapärast erinevust sarnasuses, nii elus, loomingus, kui ka tegelikult kahe suure mehe lahkumises maisest ilmast, püütaksegi seminaris kirjeldada.

Palun anna oma tulekust teada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Foto: Janika Kronberg, 2005

fJaga
1

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL