Uudised

David Hilcheni allkiri

Alates 9. aprillist võetakse esmaspäeviti kell 17.00-18.30 Tartu Katoliku Hariduskeskuses Püha Hieronymose klassis süstemaatiliselt vaatluse alla ladinakeelne humanistlik kirjandus varauusaegsel Eesti- ja Liivimaal.

Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse vanemteaduri Kristi Viidingu juhendamisel jälgitakse, kuidas kujunes varauusaja esimestel sajanditel (16.-17. saj) Eesti- ja Liivimaal ilmalik, Euroopa uusladina kirjanduse eeskujudest lähtuv ladinakeelne kirjandus. Millal ja milliseid teid pidi jõudsid siinsele alale humanistlikule kirjandusele iseloomulikud žanrid ja teemad? Kas ja kuidas suhestuti antiikautorite ja kristliku kirjasõnaga ning kaasaegsete Lääne- ja Kesk-Euroopa humanistlike autoritega? Kas ja kuidas mõjutas see ladinakeelne kõrgkirjandus samal ajal tekkivat eestikeelset kirjandust? Loetavate tekstinäidete eestikeelsed annotatsioonid võimaldavad osaleda ka ladina keelt oskamata.

Info ja registreerumine: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Foto: Liivimaa juhtiva humanisti, Riia sündiku, Riia trükikoja ja humanistliku gümnaasiumi rajaja ning Liivimaa maaseaduse kavandi koostaja David Hilcheni allkiri 1609. aastast.

 

fJaga
0

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL