Uudised

Under lastega

Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ja Eesti Kirjanike Liit soovivad tähistada eesti kõigi aegade ühe säravaima luuletaja Marie Underi sünnipaiga nimelise pingiga.

Marie Under sündis 27. märtsil 1883 Tallinnas. Tema sünnikodu Koidu ja Luise tänava nurgal lammutati 1984. aastal, ilmselt eeskätt seetõttu, et nõukogude võim ei saanud lubada luuletaja kodust kultuspaiga kujunemist. Kui tänapäeval teavad Underi sünnikodu asupaika vähesed, siis olulistel hetkedel on kirjandushoidjad seda ikka meeles pidanud. „Kui Stockholmis olid [Marie Underi] matused, siis olime täpselt samal kellaajal Koidu tänava maja juures. Oli sügis. Seal puumajade vahel kasvas vanu suuri puid. Aiad lõhnasid õuntest. Toodi palju lilli. Panime neid elaniketa alumise korruse kinniste aknaluukide vahele. Ja luugihingede külge. Ja lihtsalt tänavale maha. Ning küünlad põlesid maja seina ääres kõnniteel,“ on kirjutanud saatesõnas Underi luule valikkogumikule „Laternaks mu enda süda“ luuletaja Viiu Härm.

Plaani kohaselt leiab mälestuspingi avamine aset maikuus. Kõigil, kes soovivad pingi paigaldamist toetada, on võimalus anda oma panus, tehes ülekande Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse Swedbanki kontole EE662200221011356496 selgitusega „Marie Underi pink“.

Lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Foto: Marie Under tütardega, umbes 1912, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

 

fJaga
7

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL