Uudised

Kler rkamine nidusunest

Esmaspäeval, 14. mail kell 12.00-13.30 toimub Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse teadusseminar „Balti orjusediskurss pikal 19. sajandil põimitud ajaloo perspektiivist“.

Ettekande peavad Linda Kaljundi (Tallinna Ülikool) ja Ulrike Plath (Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, Tallinna Ülikool)

Ka tänapäeval on orjusel Balti ajaloo üks kõige tugevamaid ja süngemaid kuvandeid. Millal, miks ja kuidas sai orjusest Eesti ajaloo süngust kehastav nähtus? Ettekandes ei keskendu Linda Kaljundi ja Ulrike Plath sellele, mida tähendas orjus ühiskondliku realiteedina, vaid jälgivad, kuidas sellest sai 19. sajandi Balti ajalookirjutuses laiema tähendusega, siinset ajalugu kokku võttev ja defineeriv kuvand. Seminaris arutleme, millistele eeskujudele, skeemidele ja allikatele tuginedes on see protsess kulgenud ning analüüsime eesti ja baltisaksa ajalookirjutuse põimingute ja antipõimingute tähendust väljaspool Garlieb Helwig Merkeli teoseid.

Teadusseminar toimub Eesti Keele Instituudi maja III korruse väikses saalis aadressil Roosikrantsi 6.

Oma osavõtust palume teada anda aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Olete oodatud!

Pilt: Johann Köler. Ärkamine nõidusunest, 1864

fJaga
0

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL