Baltimaade toidukultuur

Teisipäeval, 14. veebruaril 2012 kell 12.00 KUMUs.

Seminari juhatab Ulrike Plath

Seekordne Kirjanduskeskuse väikeseminar toimub KUMUs, kus vaatame näitust Vinum et panis, mille idee autorid on Tiina-Mall Kreem (Eesti Kunstimuuseum) ja Ulrike Plath (UTKK).

Ajaloolisest toidu- ja joogikultuurist ning sellega seotud uskumustest ja lugudest kõnelevad näitusel eksponeeritud maalid, gravüürid, skulptuurid, tarbekunst ja etnograafilised esemed, samuti raamatud ja fotod. Üksikult ja üheskoos peegeldavad nad kord paganlikku, kord kristlikku maailma. Seetõttu jaguneb näitus laias laastus kaheks: sakraalseks ja profaanseks pooleks, kusjuures viimane jaguneb talupoja, aadli ja kodanluse elusfäärideks. Niipalju kui söögid ja joogid markeerisid igapäevaelus seisustevahelisi kultuurilisi erinevusi, aitasid nad samas sümbolitena seda vahet ületada.

Seminaril räägime Balti ajaloolise toidukultuuri praegusest seisust, uutest uurimissuunadest, seostest kirjanduse ja kunsti vahel, kunstist kultuuriuuringute allikana ning kultuuriülekannest kunstis.

Kõik Balti ajaloolise toidukultuuri uurijad ja sõbrad on teretulnud!
Kohtume kell 12.00 KUMU fuajees. Maja tehakse spetsiaalselt meile lahti, seega palume kohale tulla õigel ajal!
Sissepääs on UTKK töötajatele, Balti toidukultuuri ajaloo grandi ja KAJAKu liikmetele tasuta.
Seminar toimub ETF grandiprojekti Baltimaade Toidukultuuri Ajalugu raames.

fJaga
0

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL