Tule praktikale
Kirjanduskeskus pakub praktikavõimalusi nii bakalaureuse kui ka magistriõppe üliõpilastele. Praktikaülesanded sõltuvad suuresti üliõpilase enda huvidest ja lepitakse igal konkreetsel juhul eraldi kokku.
Oodatud on praktikandid, kes soovivad:
- saada ülevaadet ühe põneva kirjanikumuuseumi üldisest toimimisest ning selle juurde kuuluvate teaduskollektsioonide – arhiivraamatukogu ja arhiivi – korraldamis- ja kasutusvõimalustest, kasutada saadud algteadmisi praktilises tegevuses ning kasutada saadud oskusi oma isiklikus uurimistöös;
- õppida tundma ja harjutada saksa- ja ladinakeelsete käsikirjaliste ja varauusaegsete trükitekstide paleograafiat;
- kaasa lüüa teaduse administreerimises ja populariseerimises asjaajamise, kodulehtede haldamise, ürituste korraldamise ja muu kaudu.
Valik tegevusi
- Arhiivitöö raames saab tutvuda Kirjanduskeskuse fondiruumide ja kogudega (käsikirjade, foto-, kunsti-, eseme-, helikogu), töötada arhiivimaterjalidega (peamiselt käsikirjad, esemed, fotod ja audiomaterjalid) ning süstematiseerida, kirjeldada seni korrastamata materjale, koostada nimestikke ja sisestada museaale muuseumide infosüsteemi MuIS.
- Muuseumitöö harjutamiseks pakume osalemist näituste ja väiksemate väljapanekute koostamisel, tööd haridusprogrammidega (nt mõne uue haridusprogrammi väljatöötamine ning läbiviimine; giidipraktika) ja muuseumiürituste korraldamisel ning kaasa löömist muuseumi väljaannete koostamis- ja toimetamisprotsessis.
- Germanistika ja klassikalise filoloogia (latinistika) magistriastme üliõpilastele pakume võimalust sooritada praktikat, mis seostub ajalooliste saksa- ja ladinakeelsete käsikirjaliste ja varauusaegsete trükitekstide paleograafia tundmaõppimise ja harjutamisega. Praktiliste transkribeerimisülesannete käigus tutvutakse eeskätt siinses piirkonnas kirjanduslike tekstide talletamiseks kasutatud ajalooliste šriftide, kirjavahemärgistuse ja lühendisüsteemidega. Samuti on võimalik siduda praktikat ajaloolistel kunstiteostel ja tarbeesemetel leiduvate pealiskirjade transkribeerimisega, et õppida tundma eri andmekandjate (graafilised lehed, ajaloolised maalid, hauaplaadid, sarkofaagid, metallesemed jne) paleograafilisi ja epigraafilisi eripärasid.
- Teaduse administreerimise ja populariseerimise raames saab tutvuda ühe teadusasutuse igapäevase tööga alates asjaajamisest, arhiveerimisest ja projektide kirjutamisest kuni kõikvõimalike tegevusteni, mis aitavad meie tööd avalikkuses paremini kajastada. Samuti saab osaleda seminaride, konverentside ja kirjandusürituste korraldamisel ja pakkuda oma ideid.
Sõltuvalt praktika eesmärgist saab seda teha kas Kirjanduskeskuses Tallinna kesklinnas, muuseumis Nõmmel või mõlemas üliõpilasele sobiva paindliku graafiku alusel. Aga kui Sulle tundub, et väljapakutud tegevused ei ole päris need, mis Sulle sobiksid, kuid tahaksid ikkagi meie juures oma praktikat teha, võta meiega ühendust, arutame!